Web Tasarım Makaleleri

Yoast SEO Premium’u neden satın almalısınız?

Sitenizin SEO'sunu bir sonraki seviyeye taşımak istiyor musunuz? Yoast SEO Premium size yardımcı olabilir!

Yoast SEO’nun ücretsiz bir sürümü de var. Peki, Yoast SEO’nun ücretsiz sürümü ile Yoast SEO Premium arasındaki fark tam olarak nedir? Bugün Yoast SEO Premium’u satın almanız için yedi önemli nedeni ortaya çıkaralım!

İçindekiler

  1. Yoast SEO harika olsa da, Premium almaya gerçekten değer mi?
  2. Yoast SEO Premium zaman kazandırır
  3. Site bakımını kolaylaştırır
  4. Harika bir site yapısı oluşturmak için yararlı araçlar sunar
  5. Yazmayı daha doğal hale getiren gelişmiş bir dil analizi
  6. Metninizi zenginleştirmek için eşanlamlıları ve ilgili anahtar ifadeleri kullanın
  7. Sosyal medyaya göndermeden önce gönderilerinizi optimize edin
  8. Birinci sınıf destek ekibine 7/24 erişim
  9. Yoast SEO akademisine ücretsiz erişim dahildir
  10. Yoast SEO Premium’a yatırım yapın: karşılığını verir!

Yoast SEO harika olsa da, Premium almaya gerçekten değer mi?

On yıldan fazla bir süredir Yoast SEO, küçük işletmelere, blog yazarlarına, pazarlamacılara, çevrimiçi ve çevrimdışı mağazalara arama sonuçlarında rekabet etmek için ihtiyaç duydukları hemen hemen her şeyi sağlamaktadır. Yıllar geçtikçe, kullanıcılardan gelen geri bildirimleri takiben, kapsamlı araştırma ve arama motorlarındaki uzmanların görüşleri yoluyla eklentiyi daha iyi hale getirdiler. 2020’de Yoast SEO, tutkulu SEO uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından yürütülüyor ve çok yetenekli geliştiriciler tarafından oluşturuldu.

Yoast SEO’nun ücretsiz sürümü, arama sonuçlarında başarılı olmanıza yardımcı olacak birçok araç sunarken, Yoast SEO Premium birçok görevi çok daha kolay hale getirir. Başka şekillerde yatırım yapabileceğiniz değerli zaman tasarrufu sağlar. Yoast SEO Premium ayrıca size dahili bağlantı önerileri veya yönlendirme yöneticisi gibi ek araçlar sunar. Etkileyici bir site yapısı oluşturmak için bu iki aracı da kullanabilirsiniz. Tüm bunlar, sitenizi hem kullanıcılar hem de arama motorları için mükemmel bir hale getirmeye yardımcı olur. Bu nedenle Yoast SEO Premium akıllıca bir yatırımdır.

Yoast SEO Premium zaman kazandırır

SEO hakkında hatırlamanız gereken en önemli şeylerden biri, asla tamamen yapılıp bitmez. Her zaman yapılacak çok şey, yazacak daha iyi içerik veya yapılacak düzeltmeler vardır. Neyse ki, yardımcı olmaktan memnuniyet duyan bir WordPress SEO eklentisi var. Bildiğiniz gibi, Yoast SEO bir kur ve unut tarzı bir araç değildir. İçeriğinizi iyileştirmek veya site yapınızı oluşturmak için onunla çalışmanız gerekir. Ücretsiz sürümde, işin çoğunu yine de kendiniz yapmanız gerekir. Yoast SEO Premium, gerçek bir zaman tasarrufu sağlayan bir dizi araçla birlikte gelir.

Site bakımını kolaylaştırır

Sitenizde çalışmak günlük bir işe dönüşüyorsa, biraz yardıma ihtiyacınız olabilir! Premium, site bakımını kolaylaştırır. Sayfalarınız üzerinde çalışmanıza yardımcı olan araçlardan biri de yönlendirme yöneticisidir. Sayfalarda veya URL’lerde her değişiklik yaptığınızda, bu araç sizin için bir yönlendirme eklemenizi sağlar. Tek yapmanız gereken, yeni URL’nin nereye gitmesi gerektiğini söylemektir. Yönlendirme yöneticisi ile 404 hatalarınızı da anında düzeltebilirsiniz. Yazılımcıya gerek kalmaz. Premium kullanıcıların % 58’inin Yoast SEO Premium’daki en iyi özellik olarak yönlendirme yöneticisini övmesi çok doğaldır!

Harika bir site yapısı oluşturmak için yararlı araçlar sunar

Sağlam bir site yapısı oluşturmak, başarıya giden hızlı yollardan biridir. İçeriğinizi kullanıcılar ve arama motorları için kolayca erişilebilir kılmak, her ikisinin de sitenizi anlamlandırmasına yardımcı olur. Yoast SEO Premium, site yapınız için sağlam bir temel oluşturabilecek alakalı bağlantılar oluşturmanıza yardımcı olan bir dizi araçla birlikte gelir. Dahili bağlantı önerileriyle, yeni içeriğinizi yazarken sizin için önerilen alakalı içeriği otomatik olarak alırsınız. Tüm bu yazıların birer sayfa olduğunu hatırlamanıza gerek yok!

Ücretsiz Yoast SEO eklentisi birçok harika özellik sunarken, Premium sürümü işleri bir sonraki seviyeye taşır. Dahili bağlantı önerileri özelliği, bloğumuzun uyumlu bir şekilde organize edilmesini sağlar. Ayrıca, bağlantı eşitliğinin diğer gönderilere geçmesini sağlar. Eklenti, biz yazarken bağlantılar önerdiğinden, bu özellik tek başına muazzam miktarda zaman kazandırır. Site büyüdükçe bu özellik daha değerli hale gelir! Daha önce yerleşik bir blog için bir site içi linkleme stratejisi geliştirmeyi denediyseniz, tam olarak ne demek istediğimi anlarsınız…

Yazmayı daha doğal hale getiren gelişmiş bir dil analizi

Yoast SEO, SEO ve okunabilirlik analizleri ile ünlüdür – diğer bir deyişle yeşil mermiler. Bu analizlerin size verdiği geri bildirim, SEO’nun bir dizi en iyi uygulamasına uyan harika bir içerik parçası üretmenize yardımcı olur. Bu muhteşem bir şekilde çalışıyor, ancak Premium bu süreci çok daha doğal ve esnek hale getiriyor.

Premium, kelime formları desteği adı verilen süper akıllı bir özelliğe sahiptir. Bu yenilikçi dil analizi, yalnızca girdiğiniz odak anahtar sözcük grubunun tam eşleşmesine değil, aynı zamanda bu sözcüğün tüm gramer biçimlerine de bakar. Örneğin “dekorasyon” kullanırsanız, tıpkı Google’ın yaptığı gibi “dekore edilmiş” ve “süslemeler” gibi kelime formlarını da bulacağız. Kelimelerin aynı sırada olması bile gerekmiyor.

Metninizi zenginleştirmek için eşanlamlıları ve ilgili anahtar ifadeleri kullanın

Arama motorları her gün daha akıllı hale gelir ve SEO’da bağlam önemlidir. Bir metnin neyle ilgili olduğunu belirlemek için bir anahtar kelimenin göründüğü bağlamı kullanırlar. Eş anlamlılar ve ilgili terimler bu nedenle her zamankinden daha önemlidir. Yoast SEO’nun ücretsiz sürümünde, yalnızca tek bir odak anahtar sözcüğü ekleyebilirsiniz. Eklenti, gönderinizi optimize etmenize yardımcı olmak için bunu kullanır. Yoast SEO Premium’un daha fazla püf noktası var, bu onu çok daha akıllı bir çözüm haline getiriyor. Peki nedir?

Gönderinize bir dizi eş anlamlı ve ilgili anahtar sözcükler ekleyebilirsiniz. Bunları kullanarak içeriğinizi canlandırabilirsiniz. Premium analizi, bu eşanlamlıları ve ilgili anahtar sözcükleri gönderinizde doğru şekilde kullanmanızı sağlar. Harika, değil mi? İlgili anahtar sözcükleriniz hakkında veri ve eğilimleri toplamak için SEMrush entegrasyonunu bile kullanabilirsiniz. Premium kullanıcılar, tek bir fare tıklamasıyla SEMrush’ın ortaya çıkardığı ilgili anahtar sözcükleri gönderinize ekleyebilir.

Sosyal medyaya göndermeden önce gönderilerinizi optimize edin

Yoast SEO Premium’daki en popüler araçlardan biri sosyal önizleme özelliğidir. Bu önizlemeler, gönderinizin Twitter veya Facebook gibi sosyal medya platformlarında paylaşıldığında nasıl görüneceğini görmenizi sağlar. Bu, gönderilerin sosyal medyada tam potansiyeline ulaşmasını sağlamak için görünümlerine ince ayar yapmayı çok daha kolay hale getirir! Ek olarak, Premium’daki Zapier entegrasyonu, gönderilerinizin tercih ettiğiniz sosyal medyada yayınlanmasını otomatikleştirmenize yardımcı olur!

Birinci sınıf destek ekibimize 7/24 erişim

Eklentiyle ilgili sorun yaşarsanız ne olur? Sorunun ne olduğunu anlamanıza yardımcı olması için gerçek bir kişiyle iletişime geçmeniz iyi olur. Neyse ki, Yoast SEO Premium’a kaydolursanız tam olarak şunu elde edersiniz: Premium destek. Yardımsever destek ekibi, sizi hiç vakit kaybetmeden çalışmaya hazır hale getirmek için günün her saati hizmetinizdedir.

Yoast SEO akademisine ücretsiz erişim dahildir!

Her Yoast SEO Premium aboneliği, Yoast SEO akademisine tamamlayıcı erişim ile birlikte gelir. Bu büyük bir avantaj. Arama motorlarında başarılı olmanıza yardımcı olacak bir numaralı WordPress SEO eklentisini size sunmakla kalmıyor, aynı zamanda saatlerce eğitim materyali de sağlıyorlar. Yoast SEO Premium’a kaydolursanız, 15’ten fazla SEO kursuna erişim elde edersiniz! Yoast SEO, SEO metin yazarlığı, anahtar kelime araştırması, yapılandırılmış veriler ve SEO ile ilgili diğer birçok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz!

Yoast SEO Premium’a yatırım yapın: karşılığını verir!

Görüyorsunuz, bir Yoast SEO Premium aboneliği almak için birçok iyi neden var. Premium abonelik, sitenizde çalışmayı daha kolay ve daha eğlenceli hale getiren inanılmaz araçlara erişmenizi sağlar. Ayrıca, yüzlerce saatlik SEO eğitimi için Yoast SEO akademisine sınırsız erişim elde edeceksiniz. Ve tabii ki, bir sorunla karşılaşırsanız destek ekipleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Yoast SEO Premium’un maliyeti nedir?

Yoast SEO Premium’u yılda 89 $ veya dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak 89 € / 89 £ karşılığında satın alabilirsiniz. Bunun için, sadece Yoast SEO Premium ve harika araçlara sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda bir yıllık destek ve güncelleme de alırsınız. Ayrıca, tüm WordPress SEO eklentilerine ve SEO akademisi çevrimiçi kurslarınaaylık veya yıllık abonelik sağlıyor.

Yoast SEO Premium‘u şimdi edinin!

Gürer Ilgar

Y.T.Ü Elektronik ve Hab. Mühendisi, Full-Stack Web Developer, Sertifikalı SEO ve Dijital Pazarlama Uzmanı. İşletmelerin web sitesi trafiğini, dönüşümlerini ve gelirlerini artırmalarına rehber olan 23 yıl tecrübeli Modern Pazarlama Stratejisti. SEO, Web Tasarımı ve Dijital Pazarlama konularında benimle çalışmak ve birebir eğitim almak isterseniz; İletişim: 0532 574 66 33

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu